Staff

    Teacher Form Class
1 Mdm Azian Bte Zaini (PHY/CPA)(Part-Time) 4T1
2 Miss Cher Wei Fen Jesyln (PHY/EL) 4N1
3 Mdm Chng Mei Li (CL) 4E3
4 Mr Chua Wei Guang Andy  (PE/MATHS) 3E4
5 Mdm Duan Haijie (CL) 4E1
6 Miss Elsa Shalina Abdullah (HIST/SS) 4T1
7 Mr Emrizal Bin Mohamed Suhaimi (ML) 1E3
8 Miss Gao Anji (CL) 1E4
9 Mr Goh Sor Ee Lloyd (PHY/MATHS) 4N2
10 Mr Hoan Mow Kim Christopher (CPA/MATHS) 3T1
11 Mr Huang Zihao (HIS/SS) 3E5
12 Mr Kamaruddin Bin Mohd Ibrahim (DT) 3E3
13 Miss Khairunnisa Bte Abdul Rashid (SH/CCE-Cvg) NA
14 Miss Khoo Bee Rui Angelina (CHEM/MATHS) 1N2
15 Mrs Koh-Tan Li Leng (MATHS) (Part-Time) NA
16 Mr Kuah Peng Yan (DT/CPA) 2T1
17 Mrs Lee-Goh Chui Ting (SH/SS-Cvg) 4E1
18 Mr Lee Hang Chai (POA/MATHS -LS) 3N2
19 Mr Lee Jie Hao Hendrik (D&T/MATHS) 2N2
20 Mr Lee Kian Hui Gregory (PE/MATHS) 4E4
21 Ms Lee Su Wee (EL/EBS) 4E5
22 Miss Lee Xin Yi Jade (SS/MATHS) 5N2
23 Miss Leong Soke Kwan Florence (MATHS/CPA) 3N1
24 Miss Leow Dai Jing (MATHS/CHEM) 2E4
25 Mr Leow Wee Meng Frankie (SCI/CPA) 1N1
26 Mrs Liew Siew Bee (MATHS) 2E2
27 Miss Lim Ai Jia Dawn (GEO/SS) 4E5
28 Mr Lim Jit Wei David (ST/Phy) NA
29 Ms Lim Poh Cheng Suzanna (AED Counselling)(PT) NA
30 Mdm Lim Puay Yin (Master Teacher/GEOG) NA
31 Mrs Liw Grace-Lim Huiting (CL) 2N2
32 Mrs Low-Chiang Mei Yi Janice (MATHS/BIO) 4T1
33 Mr Low Poh Aik Henry (CAJT*-MATHS) NA
34 Ms Lui Biru Angel (BIO/MATHS)(Part-Time) NA
35 Mdm Mok Yee Wan (Mrs Lai) (MUSIC) 2E1
36 Miss Nabila Binte Mukhaidin (GEO/SS) 3E2
37 Miss Nabilah Bte Syed Sultan (LIT/ART) 3N3
38 Mr Ng Ghim Hong Vincent (PE) 1T1
39 Mr Ng Teng Hui Adam (PE/MATHS) 3N1
40 Mr Ng Yu Zhe Yonatan (PE/SS) 2E4
41 Miss Norhayati Bte Abdul Rahim (PHY/EL) 4N2
42 Mdm Norhayati Bte Omar(CAJT*/EL&NFS) 4N3
43 Miss Nur Hidayah Bte Osman (ML) 3T1
44 Miss Nurliyana Bte Mohammed Ruslan (AED/LBS) NA
45 Miss Nurshafiqah Bte Mohamed Shadiq (FNS) 3T1
46 Miss Ong Wei Ling (ST/MATHS) NA
47 Mr Osman Bin Mohdar (EL/LIT) 4E3
48 Ms Pai Mary (CHEM/BIO) 2E3
49 Mr Prabhu S/O Gobi Nathan (CHEM/BIO) 3N3
50 Mdm Ram Pyaree (EL) 2T1
51 Mdm Ratnah Bte Rawi (ART) 1E4
52 Mdm Rika Herdiyani Binte Amrun (ML) 1T1
53 Miss Ruqayyah Bte Mohamed Idrus Z (ML) 1N1
54 Mdm Samsiah Bte Khamis (ST/LN) NA
55 Miss See Wee Ching Kymberly (SS/EL) 2N2
56 Mdm Seow Peng Leng (CL) 2N1
57 Mr Sergeoh Siew Wenjie (EL/BIO) NA
58 Miss Sew Pui Huang (MATHS) 3E2
59 Ms Shahira Bte Mohamed Sharif (ART) 2E3
60 Mdm Sharifah Feruz Bte Syed Ali (CHEM) (Part-Time) 4N3
61 Miss Sia Wan Qi Jaselyn (ART) 2E2
62 Mr Sim Chun Siang (CHEM/BIO) 3E1
63 Mdm Siti Aishah Bte Mohd Jamaludin (MATHS/EL) 3T1
64 Miss Siti Nadiah Bte Ramli (CHEM) 3E5
65 Mdm Siti Nazeefah Bte Mohamed Mansor (BIO) 1N2
66 Mr Tan Chai Choon (ST/GEOG) NA
67 Mr Tan Chee Seng Terence (GEO/EL) 2N1
68 Mrs Tan Dory-Khoo Jie Min (HIST/LIT) 2E2
69 Mdm Tang Jin (CL) 1E1
70 Mrs Tang-Lee Choon Tien (BIO/SCI) 1E2
71 Mrs Tay-Kang Liwen Cheryl Ann (POA/MATHS) 4E4
72 Mdm Tay Peck Ling (MATHS) 1N2
73 Miss Teh Hooi Ching Ginny(MATHS/CPA) 3N1
74 Mr Teng Soon Heng Nigel (CHEM/MATHS) 5N1
75 Mr Teo Chun Min (PHY/SCI) 4E2
76 Mrs Teo-Kweh Lynn (SH/VIA-Cvg) (Sec 4&5 Yr Hd-Cvg) NA
77 Miss Vanessa Marie Lee Qui (HIST/EL) 1E3
78 Mr Wong Yong Jie (Student Leadership-Cvg) NA
79 Miss Woo Yan Yan (EL/DRAMA) 3N2
80 Miss Xu Zhenyi (CL) 3E3
81 Mr Yap Chat Lam (AED/T&L/POA) 1T1
82 Mr Yee Jin Kett (UT/PE) NA
83 Miss Yeo Sue Rae Amelia (SS/EL) 4E2
84 Mdm Yusnita Bte Zaini (D&T/CPA) NA
85 Miss Zubaidah Binte Ibrahim (DT/MATHS)(Part-Time) NA

 

  Adjunct Teachers
1 Mdm Tan Kim Mooi (AJT* / Eng)
2 Mdm Tan Poh Neo Christina (AJT*/ Geog)
3 Miss Ong Quee Hong (AJT* / Eng)
4 Mr Mohamed B Hj Apandi (AJT* / Eng)
5 Mr Jason Sin Joo Lee (AJT*/ Math)
6 Miss Nora Bte Abdul Rahman (AJT* / POA)
7 Mr Mohamad Ridhwan (AJT*MT)

 

  Trainee Counsellors - Internship
1 Ms Teo Kiok Seng
2 Ms Ang Hui Kheng
3 Ms Cassandra Cheng
4 Ms Veronica Lim (Ng)
5 Mr Leslie Ip Kwok Chung
6 Ms Tonia Goh Whye Kiah
7 Ms Lim Li Zhen

 

  Part-Time Counsellors
1 Mr Tay Yong Chin
2 Ms Ma Oi Lin Eileen
3 Ms Grace Chan Yim Peng
4 Ms Debbie Ng Bee Eng

 

  EAS
1 Mr Ho Kheng Chan (AM)
2 Mr Mohammad Suhaini Bin Mohd Yatim (OM)
3 Mdm Low Sook Keow (MSO)
4 Mdm Zawiyah Binte Mohamed Ismail (MSO)
5 Miss Siti Nur Hafizah Bte Hassan (CSO)
6 Mr Abdul Rashid Bin Mohd Ibrahim (TSO)
7 Mr Hamli Bin Abdul Ghani (TSO)
8 Mr Ong Hock Seng (TSO)
9 Miss Siti Nurdiyana Bte Mohd Ibrahim (TSO)
10 Mr Yusof Bin Ali (TSO)
11 Mr Abdul Ghani B Ali (OSO)
12 Mdm Indraghandi (OSO)
13 Mr Tan Meng Choon (OSO)
14 Mdm Ang Siok Guat Rena (OSO)
15 Mdm Lim Ah Geok (OSO)
16 Ms Lim Choo Peng Jane (MRL)
17 Miss Nurhanisah Binte Jamil (SPE)
18 Mr Ico Glen Serrano (ICT Specialist)
19 Mr Vincent Chung Khui Pin (TA)
20 Mr Muhammad Adha Bin Umar (TA)
21 Mdm Lim Say Moi (Admin Asst)
22 Ms Peggy Tan (EIS)
23 Mr Zulkiffli Bin Ahmad (SO)
24 Mr Rahmat Bin Abdul Hamid (SO)
25 Mr Muhd Tarmizi Bin Mohd Ismail (AV Technician)